Podcast #10: Data urodzenia dziecka – rozmowa z numerolożką Kają Bochniak

Witaj w naszym podcaście! W dzisiejszym odcinku rozmawiam z numerolożką Kają Bochniak o dacie urodzenia dziecka. 

Podcast znajdziesz również w: 


🎧 Spotify
🎧 iTunes 
🎧 YouTube

Czym jest numerologia?

Numerologia to wspaniałe narzędzie, które pozwala nam rozwijać siebie. Dzięki analizie daty urodzenia oraz imion i nazwisk, które mieliśmy nadane formalnie, możemy zrobić dogłębną analizę naszej osobowości. Możemy lepiej poznać siebie, dostrzec, co jest naszym potencjałem, a co ograniczeniem. Dzięki niej możemy też sprawdzić jakie liczby i energie sprzyjają nam w danym okresie życia i jak możemy to wykorzystać. 

Kaja korzysta z numerologii już od 10 lat, kiedy to miała swoją pierwszą analizę podczas lekcji o numerologii. Jeszcze zanim na nią poszła, interesowała się psychologią, emocjami, różnorodnością cech ludzkich, zastanawiała się, skąd te różnice w osobowościach różnych ludzi. Numerologia była dla niej objawieniem – dzięki niej poznała wytłumaczenie tylu różnych rzeczy. Droga Kai z numerologią jest dla niej drogą do zrozumienia, jak żyć w dobrostanie, bliżej siebie, bliżej świadomości, kim jest. 

Numerologia pomaga Kai również w funkcjonowaniu w różnych grupach na co dzień. Dzięki niej wie, z kim może np. swobodnie żartować, a przy kim powinna być bardziej powściągliwa. 

Liczby w związkach

Znając czyjąś liczbę wynikającą z daty urodzenia, znamy już 50% jego cech osobowości. Wciąż jednak pozostaje druga połowa, którą można poznać dopiero po głębszej analizie. Możemy jednak poznać pewne tendencje. Np. możemy zobaczyć, że w jakimś związku może być problem z komunikacją, bo partnerzy są zamknięci. Jest to niezwykle ciekawe. 

Osobista analiza numerologiczna 

Przy osobistej analizie numerologicznej bierze się pod uwagę nie tylko datę urodzenia, ale również imiona i nazwiska. Liczą się wszystkie imiona nadane urzędowo lub kościelnie, czyli np. również imię z bierzmowania. Nazwisko panieńskie również będzie miało znaczenie, nawet jeśli po ślubie już go nie używasz. Tak samo z powrotem do nazwiska panieńskiego po rozwodzie – to, które miałaś po mężu i tak ma na Ciebie energetyczny wpływ. 

Warto sprawdzić jeszcze przed ślubem, czy przyjęcie nazwiska partnera będzie miało na nas korzystny wpływ. Nie martw się jednak, jeśli zależy Ci na tej zmianie, a okazuje się, że energetycznie nie będzie to dla Ciebie dobra zmiana. Przy okazji zmiany nazwiska możesz sobie nadać jednocześnie imię energetycznie i finalnie energia, która będzie na Ciebie działać, będzie korzystna. Jest to harmonizacja portretu numerologicznego. Co ważne – nie chodzi o zmianę imienia w urzędzie, tylko jego energetyczne nadanie. 

Czy można obliczyć idealny układ numerologiczny dla dziecka w łonie matki?

W numerologii uważa się, że każda dusza przychodzi na świat, wybiera sobie, jakie będzie miała życie, jakie będzie miała cele, co przeżyje. Nie do końca powinno się więc obliczać korzystny układ dla dziecka, które dopiero ma przyjść na świat. Dziecko powinno się urodzić z tym, co wybrało. Nawet jeżeli ten układ będzie niekorzystny, to właśnie taki ma być. Później można go zharmonizować, czyli nadać imiona energetycznie. 

Jedyne co Kaja zaleca, to nadawanie dziecku dwóch imion. W numerologii jest bowiem tak, że każdej literze odpowiada jakaś cyfra. Dobrze jest, jeśli w ciągu imion i nazwisk jest przynajmniej jedna litera, która odpowiada danej liczbie – czyli żeby wystąpiła każda cyfra od 1 do 9. Wtedy dana osoba może korzystać ze wszystkich potencjałów. Jeżeli ktoś ma krótkie imię i nazwisko, od razu wiemy, że będzie miał więcej wyzwań. 

Co możesz wywnioskować z orientacyjnej daty urodzenia dziecka?

Na wizycie lekarskiej każda kobieta poznaje orientacyjną datę przyjścia na świat swojego dziecka. Jak wiadomo, dziecko może mieć swój plan i urodzić się w innym terminie, zazwyczaj jest to jednak tylko kilka dni w którąś ze stron. Jeśli więc np. termin porodu wypada w środku jakiegoś miesiąca, najprawdopodobniej urodzisz właśnie tego miesiąca. Miesiąc, w którym się rodzimy, mówi nam o tym, jaką mamy relację z mamą, kody rodowe dostajemy od kobiet z linii matki. Te informacje możesz więc zgłębiać, będąc jeszcze w ciąży. Zdaniem Kai, jest to jedyna informacja, którą na tym etapie możesz sprawdzić. Jeśli chodzi o rok, to możemy sprawdzić jeszcze wyzwanie karmiczne na życie. Nie możemy zmienić tych danych, możemy więc to traktować jako ciekawostki. 

Dopiero rzeczywista data porodu jest istotna, możemy wtedy poznać sumę wszystkich cyfr. Dzień urodzenia to też ok. 20% naszej osobowości, zwłaszcza między 28. a 56. rokiem życia. Dzień urodzenia mówi też o relacji, jaką mamy z tatą. 

Należy też pamiętać, że jeśli dziecku w szpitalu zostanie nadane nazwisko matki i rodzice dopiero później w urzędzie je zmienią, to to pierwsze nazwisko, mimo tego, że było tylko przez kilka dni, również będzie się wliczało do analizy numerologicznej. 

Czy dzięki numerologii możemy się dowiedzieć, jakimi rodzicami będziemy?

Znając miesiąc urodzenia dziecka, możemy się dowiedzieć, jakimi mamami będziemy, jak może wyglądać nasza relacja. W przypadku ojców powie nam to dopiero dzień urodzenia. 

Jest to niezwykle przydatna wiedza. Wiemy wtedy, z jakimi wyzwaniami możemy się mierzyć i na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, na co uważać w relacji z dzieckiem. 

Mówi nam to również o tym, w jaki sposób patrzą na nas nasze dzieci. Dużo bardziej świadomie możemy kształtować nasze rodzicielskie role, jeśli spojrzymy na siebie oczami naszych dzieci. Możemy dziecku inaczej pokazywać siebie. Np. dzieci urodzone w październiku widzą swoje matki jako te poświęcające się dla rodziny, jako umęczone i niespełnione. Wiedząc o tym, możesz pokazywać mu, że wcale tak nie musi być, że możesz się spełniać również w innych rolach życiowych. 

Numerologia w kontekście biznesu

Możemy obliczyć energię nazwy naszej firmy – sprawdzimy dzięki temu, czy ta nazwa jest korzystna, czy dobrze koreluje z naszą datą urodzenia, możemy nawet wyznaczyć korzystną datę rozpoczęcia takiej działalności. Nie oznacza to oczywiście, że jeżeli liczba nie jest korzystna, to biznes jest skazany na niepowodzenie. Może jednak oznaczać, że droga do sukcesu może być trudna. Dlaczego więc nie wesprzeć się dzięki numerologii, aby poszło szybciej i sprawniej?

Numerologia może nam również wskazać kierunki drogi zawodowej, które mogą nam przynieść satysfakcję. Dzień urodzenia mówi np. o naszym potencjale zawodowym i tym, czym się kierować przy wybieraniu kariery – czy potrzebujemy kreatywności, pracy z ludźmi, stabilności i bezpieczeństwa, czy jeszcze czegoś innego. 

Świadomość tego, co jest naszą ścieżką, co jest naszym potencjałem, paradoksalnie daje nam dużo więcej wolności, bo mamy większą wiedzę przy podejmowaniu decyzji, bo wiemy, co się dzieje, dlaczego pojawiają się pewne okoliczności – to ogromna siła. 

Analiza numerologiczna jako prezent 

Kaja tworzy analizy opisowe, więc jak najbardziej można wręczyć komuś taki prezent. Przyznaje, że sporo osób kupuje analizy właśnie jako prezent dla swoich bliskich. Bardzo często rodzice kupują analizę dla swojego dziecka, pomaga im to zrozumieć, dlaczego zachowują się w stosunku do niego tak, a nie inaczej. 

Analiza numerologiczna to świetny prezent, bo możemy komuś wręczyć opis tego, jak może sobie lepiej poradzić z różnymi sytuacjami w swoim życiu, pomóc mu zrozumieć różne mechanizmy. Nie ma jednak sensu próbować namawiać osób sceptycznie nastawionych do numerologii. Lepiej kupić taki prezent osobie, dla której będzie to cenne i która z tego skorzysta. 

Kaja często dostaje pytania, jak wcześnie widać u dzieci to, co widać w analizie numerologicznej. Jej zdaniem już u niemowlaków. Sama ma dwójkę dzieci, więc wie to również z własnego doświadczenia jako mamy. Dzięki poznaniu trudności i wyzwań naszych dzieci życie rodzinne staje się przyjemniejsze i łatwiejsze. Jest oparte na zrozumieniu i akceptacji, wspieraniu dzieci w ich trudnościach, a nie oczekiwaniu, że dziecko zrobi coś, co my chcemy, żeby zrobiło. 

Możemy wyłapywać różne niuanse w zachowaniu naszych dzieci, możemy się im lepiej przyjrzeć, zwracać uwagę na szczegóły, które być może bez poznania analizy numerologicznej byśmy przeoczyli w natłoku codziennych spraw. 

Wiedza ta pomoże Ci również w analizie tego, w których obszarach życia dziecko będzie potrzebowało więcej wsparcia i uważności. Dowiesz się też, jakie trudności mogą spotkać Ciebie jako rodzica. 

Jak widzisz, numerologia jest głęboka, szeroka i dostarcza niesłychanie dużo informacji na temat naszego życia, tego co możemy robić, czym się kierować, gdzie odpuścić, a gdzie mocniej uderzyć. Pomyśl o analizie numerologicznej dla swojego dziecka i jeszcze lepiej wspieraj je w rozwoju.