Czym są Cztery Trymestry?

Cztery Trymestry powstały z miłości do natury i chęci przeprowadzenia Ciebie przez cały czas ciąży w duchu slow – począwszy od pierwszego trymestru
i skończywszy na połogu. Połóg jest, właśnie czwartym trymestrem, dopełnieniem ciąży i jednocześnie jej zakończeniem.

Podejście do życia na zasadach slow oznacza, że wszystko dzieje się na Twoich warunkach, w zgodzie ze sobą, blisko natury, a przede wszystkim  ze spokojnym umysłem. Czas ciąży, poród i połóg to idealny moment aby te zasady wdrożyć w życie!

dla maluszka po urodzeniu
dla maluszka po urodzeniu

Inspiracją dla Czterech Trymestrów były i są doświadczenia skandynawskie, gdzie ból i lęk transformuje się w siłę i moc. Siłę i moc natury!

Skandynawia stawia na naturalne rozwiązania i minimalizm w każdej dziedzinie życia. Podejście do czasu ciąży i do Kobiet przygotowujących się do ciąży, będących w ciąży, do samego porodu oraz połogu różni się zdecydowanie od tego, co obserwujemy w Polsce. W Skandynawii Kobieta ma moc, jest decyzyjna i poród odbywa nie na jej własnych zasadach. Właśnie w duchu slow.

Jako doula i nauczycielka jogi jestem przekonana, że aktywność fizyczna, medytacja i nauka technik oddechowych nie tylko idealnie wpisuje się w zasady slow, ale też niezwykle pozytywnie wpływa zarówno na Ciebie – przyszłą lub obecną mamę, jak i na Twoje maleństwo.

dla maluszka po urodzeniu

Jeśli jesteś w ciąży lub połogu i chcesz przeżyć ten wyjątkowy czas w zgodzie ze sobą, na swoich warunkach, w połączeniu ze sobą i swoim dzieckiem, jeśli chcesz być tu i teraz – to trafiłaś idealnie 🙂 Pomożemy Tobie w przygotowaniu do porodu, zarówno jeśli chodzi o ciało, jak i umysł.

Na naszej stronie znajdziesz kursy prowadzone przez Agnieszkę Berę – Shakti Doulę, nauczycielkę jogi, założycielkę Cztery Trymestry, a także kursy prowadzone przez innych nauczycieli i specjalistów m.in. w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej. 

To wszystko znajdziesz właśnie tutaj, w zaciszu własnego domu!

Zapraszam

Shakti Doula