kurs na żywo

Joga w ciąży
w duchu slow

Jeżeli jesteś w ciąży i chciałabyś przejść przez ten czas:

Joga w ciąży inspirowana jogą Kundalini z Agnieszką Berą

Poczuć świadomość swojego ciała

Połączyć się ze swoim dzieckiem

Nauczyć się prawidłowych technik oddychania przygotowujących do porodu

Wzmocnić mięśnie dna miednicy

Wzmocnić swoje ciało

Przygotować swoje ciało do porodu

Czuć wsparcie innych Kobiet i mam

Mieć wsparcie nauczyciela jogi

to ten kurs jest dla Ciebie! 

Infomacje o kursie

Ten kurs jest inspirowany różnymi formami jogi, ale nie musisz praktykować wcześniej jogi, aby wziąć w nim udział.

Praktyki są dobierane w taki sposób, aby każda z Was, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej mogła je wykonywać.

Zawsze każde ćwiczenie wykonujesz na tyle, na ile pozwala Tobie Twoje ciało.  Każdą praktykę możesz wykonywać codziennie, ale możesz też wybrać tylko jej część, np. medytację czy rozgrzewkę.

Podczas całego kursu będziesz pod opieką doświadczonej douli.

Cały kurs to 8 prawie dwugodzinnych spotkań na żywo. Każde spotkanie będzie nagrywane i dostępne dla Ciebie. 

Jak zorganizowany jest kurs?

l

Kurs Joga w ciąży online trwa 8 tygodni

Zaczynamy 17 lutego 2022

Spotkania odbywają się na platformie Zoom w każdy czwartek o godz. 11:00

I

Jeżeli nie możesz być na żywo – nic nie szkodzi, każde spotkanie będzie nagrane i udostępnione na platformie kursowej w ciągu 24 godzin

}

Spotkania będą trwały ok. 1,5 – 2 godzin

W czasie kursu jesteś pod opieką douli

Podczas kursu nauczysz się: 

 

  • Świadomości własnego ciała
  • Połączenia ze sobą i swoim dzieckiem
  • Wzmacniać mięśnie dna miednicy (napinać i relaksować)
  • Jak prawidłowo oddychać podczas porodu w różnych jego fazach
  • Jak zmniejszać odczucie bólu
  • Jak przygotować swoje ciało i psychikę do porodu
  • Jak na co dzień praktykować jogę w ciąży

Opinie o kursie: 

Najczęściej zadawane pytania: 

Czym się różni kurs online od kursu na żywo?

Kurs online jest gotowym kursem z nagranymi wcześniej praktykami i medytacjami, które możesz odtwarzać w dowolnym momencie od razu po zakupieniu. Kurs na żywo odbywa się w formule online, ale w czasie rzeczywistym, czyli wszyscy – prowadząca i uczestnicy – są na żywo w czasie trwania kursu. Zajęcia są nagrywane, a następnie nagranie jest umieszczone na platformie kursowej i dostępne dla Ciebie w dowolnym momencie. Dodatkowo w kursie na żywo cały czas jesteś pod opieką doświadczonej douli, możesz zadawać pytania w czasie rzeczywistym. Masz też kontakt z innymi uczestniczkami kursu, możecie wymieniać się doświadczeniami i wrażeniami. Masz także bezpośredni kontakt z prowadzącą w czasie trwania spotkania na żywo.

Czy powinnam wybrać kurs online czy kurs na żywo?

Tutaj decyzja należy do Ciebie:-) Kurs na żywo posiada kolejne edycje, zatem może się zdarzyć, że w momencie, w którym będziesz chciała rozpocząć praktykę, kurs na żywo będzie niedostępny. Wtedy najlepiej wybrać kurs online, a także zapisać się na najbliższą edycję kursu na żywo. Każda praktyka, każde spotkanie i medytacja są niepowtarzalne!

Nigdy wcześniej nie praktykowałam jogi ani medytacji, czy dam radę?

Jak najbardziej dasz radę! Nie musisz wcześniej praktykować jogi ani  medytować. Wszystkie ćwiczenia są dobrane dla kobiet w ciąży w taki sposób, aby każdy mógł je wykonać. Joga w ciąży nie jest typową jogą. Czerpie inspiracje z różnych form jogi, natomiast ćwiczenia są delikatne i mają na celu wzmocnienie niektórych mięśni, stabilizację, równowagę, przygotowanie do porodu. Medytacja służy relaksacji, pogłębieniu oddechu, połączeniu z dzieckiem, wsłuchaniu się w siebie.

Na jak długo mam dostęp do kursu?

Dostęp do kursu jest bezterminowy.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń zawartych w kursie?

Tylko jeśli Twój lekarz prowadzący lub położna uzna i przekaże Tobie, że  ćwiczenie podczas ciąży nie jest dla Ciebie wskazane. Rekomendujemy, aby skonsultować ze swoim lekarzem albo właśnie z położną – jak praktykuje się w Skandynawii – aby mieć pewność:-)

Kiedy i gdzie mogę korzystać z kursu?

Dostęp do kursu jest od momentu rozpoczęcia jego edycji. Ten kurs rozpoczyna się 6 lutego 2022 o godz. 11. Tego dnia odbędą się pierwsze zajęcia. Możesz być na żywo, jeśli jednak będzie to niemożliwe, będziesz mogła obejrzeć nagranie, które będzie udostępnione na platformie kursowej.

Co jeśli nie będę mogła być na kursie o określonej godzinie?

Nic nie szkodzi. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na platformie kursowej maksymalnie do 24 godzin po zakończeniu praktyki. Otrzymasz powiadomienie mailem o tym, że praktyka jest juz na platformie.

 

Czy będę mogła zrezygnować z kursu, jeśli okaże się, że nie mogę ćwiczyć?

Takie sytuacje zawsze rozpatrujemy indywidualnie. Skontaktuj nie z nami bezpośrednio.

Napisz do nas na: kontakt@czterytrymestry.pl 

W jaki sposób mam dołączyć do spotkania?

Dzień przed spotkaniem oraz na godzinę przed spotkaniem otrzymasz powiadomienie mailem o zbliżającym nie spotkaniu. W mailu znajdziesz dane i godzinę rozpoczęcia spotkania, a także link, który należy kliknąć, aby dołączyć do spotkania na żywo. W mailu otrzymasz również informacje co należy włączyć aby prawidłowo słyszeć i widzieć, a także jak włączyć kamerę, aby inni uczestnicy oraz prowadząca zajęcia mogła zobaczyć Ciebie – oczywiście to nie jest wymagane, ale będzie nam bardzo miło:-)

 

Czy potrzebuję specjalny sprzęt, aby uczestniczyć w kursie?

Aby uczestniczyć w kursie potrzebujesz telefon, tablet lub komputer z dostępem do internetu. 

 

Czy potrzebuję jakieś specjalne akcesoria aby ćwiczyć?

Nie, w zasadzie nie są potrzebne żadne akcesoria. Wykorzystujemy matę, klocki i wałek, ale możesz mieć koc i poduszkę.

 

Nauczyciele kursu:

Agnieszka Bera

Agnieszka Bera

Od prawie 20 lat uczę jogi podczas zajęć na żywo oraz online. Cztery Trymestry to mój ukochany projekt, ponieważ praca z Kobietami w ciąży i w połogu jest moja pasją i misją. Jako doula często towarzyszę Kobietom, a właściwie całej rodzinie w czasie podróży, jaką jest ciąża, poród i połóg. Ten czas jest niezwykle ważny w życiu każdej Kobiety i to jak go przejdzie ma ogromny wpływ na życie Jej i dziecka.

Podczas tego kursu będę wspierać Ciebie jako nauczycielka jogi w ciąży oraz doula. Moim celem jest przeprowadzenie każdej z Was przy czas ciąży w połączeniu ze sobą i swoim dzieckiem, przygotowanie Twojego ciała i emocji na piękny moment narodzin. Zależy mi na tym, abyś czuła się bezpieczna, zaopiekowana, tutaj możesz kierować swoje pytania i wątpliwości.

Iza Durmowicz

Izabela Durmowicz

Wspólnie z Agą tworzymy cały projekt Cztery Trymestry, którego ideą jest przeprowadzenie Kobiet przy czas ciąży, porodu i połogu w duchu slow – na własnych zasadach, w zgodzie ze sobą, w połączeniu ze swoim dzieckiem.
Moim założeniem i celem podczas tego kursu jest wprowadzenie Ciebie w świat jogi w ciąży, dzięki której poczujesz równowagę, balansu pomiędzy Twoim ciałem fizycznym, a emocjami. 

Czerpię inspiracje z różnych form jogi, dlatego wszystkie ćwiczenia może wykonać każda z Was:-) Będę uczyć Was także różnych metod oddychania, pojawią się medytacje i afirmacje. Już od pierwszego spotkania poczujesz swoją wewnętrzną moc, sprawczość, świadomość własnego ciała i połączenie ze swoim dzieckiem.