Co kupić noworodkowi? 

lis 2, 2021 | 0 komentarzy

Prezent dla noworodka może być nie lada wyzwaniem! Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „Co kupić noworodkowi?”, jesteś w odpowiednim miejscu. Przedstawimy Ci kilka propozycji, które spełnią choć jedną z następujących funkcji. Po pierwsze, będą praktyczne, po drugie – przyjemne dla oka, bo nie ma niczego złego w posiadaniu rzeczy, które po prostu nas cieszą. I co najważniejsze – nasze propozycje będą w pełni bezpieczne dla maluszków! 

Co kupić noworodkowi? Najbardziej praktyczne prezenty! 

Po pierwsze: PIELUCHY! Ich nigdy nie jest za wiele, to po pierwsze. Może nie jest to zbyt oryginalne rozwiązanie, ale rodzice noworodka z pewnością go docenią. Wiemy, że wiele małych firm oferuje torty z pieluszek (i tych jedno, i wielorazowych), warto zatem skorzystać z takich opcji. I wspierać małe, polskie biznesy! 

Kolejny prezent, który będzie ogromnie praktyczny, to bodziaki i śpioszki. Śliczne sukienki, koszulki, spodenki są zdecydowanie mniej praktyczne. Maluchy muszą być przebierane kilka razy dziennie, a body to podstawowy element dziecięcej garderoby. 🙂 Dlatego – warto zaopatrzyć świeżo upieczonych rodziców w kilka dobrej jakości bodziaków. I to samo tyczy się śpioszków – również dość często lądują w koszu na pranie, maluchy szybko z nich wyrastają. Warto je sprezentować! Pamiętaj – koniecznie sprawdź, z czego wykonane jest ubranko. Wybieraj naturalne materiały! 

Jeśli zastanawiasz się, co kupić noworodkowi, chcesz wybrać coś praktycznego, ale powyższe propozycje do Ciebie nie przemawiają – mamy dla Ciebie coś jeszcze! Wybierz takie akcesoria jak kocyk, ręczniczek, szlafrok dla dziecka. Te również przydadzą się świeżo upieczonym rodzicom. Podsumowując nasze mini zestawienie praktycznych prezentów – zawsze doskonale sprawdzi się każda rzecz z rodzaju tych, które muszą być często wymieniane. 

Prezenty, które cieszą oko 

I takie są w porządku! W naszym zestawieniu uwzględniliśmy jednak takie prezenty, które mają też praktyczny wymiar, choć nie są tymi pierwszej potrzeby. Uważamy, że prezent dla noworodka powinien głównie przydać się… Rodzicom. Oczywiście, są prezenty typowo dla maluszka (o nich piszemy niżej). Tutaj jednak chcemy dać Ci znać, że maleństwu i tak jest wszystko jedno. Najbardziej potrzebuje bliskości, poczucia bezpieczeństwa, dobrego snu i jedzenia. Dlatego tutaj bardziej obdarujemy rodziców. 

Wracając do prezentów, które cieszą oko – jeśli masz na ten cel, jakim jest prezent dla noworodka, przeznaczone nieco więcej pieniędzy, warto sprawdzić maty edukacyjne – to na moment, kiedy dziecko podrośnie – lub karuzele do łóżeczka. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wzorów –  i musimy przyznać, niektóre są naprawdę urocze! 

Kolejna propozycja? Przytulanka! Niech to będzie coś, do czego maluszek będzie mógł się w przyszłości tulić, coś, co pomoże mu zasnąć. Możesz wybrać najróżniejsze kształty – od klasycznych, pluszowych misiów po gęsi, alpaki, owieczki i króliczki! Tutaj możesz szaleć do woli! 

Co kupić noworodkowi? Nietypowe prezenty 

Zanim przejdziemy do tych naprawdę nietypowych, przypominamy – noworodkowi można zawsze dać pieniądze. Nie ma określonej kwoty, którą wypada przekazać – dokładnie tyle, na ile Cię stać. Rodzice sami zdecydują, na co je wydadzą. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz tego robić, mamy dla Ciebie inny pomysł. 

Załóż maleństwu konto oszczędnościowe i co miesiąc wpłacaj tam określoną kwotę. Może być najdrobniejsza – a na urodziny (które uważasz – mogą być pierwsze, dziesiąte czy osiemnaste) wypłać to, co uzbierasz i przekaż dziecku. Dobrą opcją są też określone cele – np. kurs języka czy prawa jazdy. Na tę opcję pewnie zdecydują się osoby, które są bliżej maleństwa – i naszym zdaniem jest to jeden z najlepszych pomysłów! 

Oczywiście, nie polecimy Ci ani banków, ani lokat, ani żadnych innych ofert – musisz tutaj działać na własną rękę – ale rozważ, czy to na pewno dobry pomysł dla Ciebie! 

Prezenty dla świeżo upieczonych rodziców 

Mamy dla Ciebie kolejną propozycję – zamiast obdarowywać malucha, obdaruj rodziców! I tutaj najważniejsze, co możesz im podarować, będzie Twój czas. Zaoferuj, że weźmiesz maleństwo na spacer, poprasujesz ubrania czy chociażby wyładujesz zmywarkę. Życie z noworodkiem wymaga od rodziców zmiany swojego życia o 180 stopni i czasem nie mają czasu nawet na najprostsze domowe czynności! 

Dlatego – zastanów się, ile czasu możesz poświęcić, by pomóc mamie czy tacie noworodka. Z pewnością będą Ci wdzięczni! 

Jeśli niestety czas to nie jest coś, czym dysponujesz – co również się zdarza – możesz zawsze kupić rodzicom coś, co ułatwi im życie z noworodkiem. 

Na przykład? Chustę lub nosidełko. Tutaj również jest w czym wybierać! I po raz kolejny przypominamy – wybierajmy dobre materiały, a producenci niech posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. 

Niektórzy rodzice chwalą sobie Szumisie – misie, których szum ma imitować ten, które dziecko słyszało w brzuchu mamy. Na pewne dzieci działają znakomicie, jednak na inne – zupełnie nie. Nie wiem, czy warto zaryzykować – choć uważamy, że należy spróbować każdej metody, która sprawi, że maluszek będzie spokojniejszy! 

Prezenty dla dziecka – o czym pamiętać?  

Po pierwsze – trzymaj paragony w razie, gdyby rodzice mieli już dany prezent i konieczna byłaby wymiana. Być może będzie też tak, że obdarowanym prezent się po prostu nie spodoba. I to też jest w porządku – tak się zdarza! 

Żeby więc uniknąć wpadek, warto po prostu zapytać rodziców o to, czego potrzebują lub skonsultować z nimi swoje pomysły. To nic strasznego! A wręcz uważamy, że taka praktyka będzie najlepsza. Ty będziesz mieć pewność, że dobrze wydajesz pieniądze i prezent, który kupujesz, faktycznie się przyda, a rodzice będą zadowoleni i nie będą musieli udawać, że podoba im się coś, co kompletnie nie jest trafione. 

Wiemy, że wiele z nas kupując prezenty wybiera takie, które sami chcieliby dostać. Tutaj jednak nie tędy droga. 🙂 Przypominamy, że odbiorcami naszych prezentów dla noworodka są przede wszystkim rodzice. I to im musi się podobać – i przydać – prezent, który wybierzemy. Zachęcamy zatem przede wszystkim do konsultowania swoich wyborów. Niespodzianki można sprawić przy każdej innej okazji! 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie

Youtube