Czy słuchać rad w czasie ciąży?

maj 21, 2022 | 0 komentarzy

Każda Kobieta, która była czy jest w ciąży na pewno, po prostu na pewno spotkała się z sytuacją, w której nie pytając nikogo o radę właśnie ją otrzymywała:-) Jestem ciekawa jak reagujecie na takie sytuacje? 

Druga sytuacja często spotykana jeśli chodzi o rady to ich sprzeczność. I to dotyczy zarówno tych usłyszanych od koleżanek, przyjaciółek, mamy, siostry czy tych, które czytamy na profesjonalnych portalach. Tak, tak, zdarzyło mi się przeczytać na jednym portalu aby jeść imbir w ciąży i go nie jeść:-) Poniżej znajdziesz trzy zasady jak radzić sobie z radami, których nie masz ochoty słuchać. Zaczynamy!

1. Wzmacniaj w ciąży swoją aurę.

Aura to coś niewidzialnego fizycznie dla oka, otaczającego Ciebie i wyczuwalnego energetycznie przez inne osoby. Aura chroni Ciebie, a gdy jesteś w ciąży to także Twoje dziecko, przed energią innych osób. Silna, mocna aura sprawi, że osoby, z którymi przebywasz będą zdecydowanie bardziej powściągliwe w udzielaniu rad, ponieważ właśnie Twoja mocna aura będzie ich przed tym powstrzymywała. Energetycznie będzie wyczuwalne, że jesteś osobą, która doskonale wie czego chce. Jeśli mimo wszystko będziesz słyszała rady, o które nie prosiłaś, Twoja silna aura sprawi, że nie będą Ciebie one w żaden sposób dotykały ani irytowały. Praktyka jogi idealnie wzmacnia aurę, w zasadzie każda praktyka, ale są także niektóre specjalne pozycje, w których pracujemy właśnie nad wzmocnieniem aury. Jedna z przykładowych praktyk, która pozwoli pozbyć się lękow i dzięki temu wzmocni Twoja aurę znajduje się poniżej:

2. Słuchaj co mówi Twoje ciało

Nasze ciało mówi do nas cały czas. To my go nie słuchamy, a czasami wręcz zagłuszamy. Często odzywa się nasz umysł, który przeważnie przemawia głosem lęku, niedowierzania, a to wszystko między innymi też osłabia aurę. Jeśli jednak będziesz wierna temu co czujesz – a dotyczy to wszystkiego, począwszy od wyborów jedzeniowych po sposób spędzania czasu – to wszystko będzie w jak najlepszym porządku. jeśli przeczytasz, że w czasie ciąży nie należy jeść imbiru i jednocześnie, aby jeść imbir, to zrób tak jak czujesz. Być może Twój organizm właśnie potrzebuje imbiru, zatem po prostu go zjedz:-) Na zdrowie:-) Na pewno nie zaszkodzi ani Tobie ani Twojemu dziecku. Nasz organizm jest niezwykle mądry i gdybyśmy potrafili usłyszeć ten głos mądrości i jednocześnie odróżnić go od głosu lękliwego umysłu, nie musielibyśmy czytać co nam wolno, a co nie! Na naszym kanale na Youtube oraz na naszym profilu na Instagramie znajdziesz wiele filmów o tym, co warto włączyć do diety w czasie ciąży, ale zawsze kieruj się tym, czego potrzebujesz, na co masz ochotę:-) Jednym z najwspanialszych skarbów natury zdrowych w czasie ciąży są szparagi, na które właśnie trwa sezon!!!

3. Powiedz, to co myślisz i czujesz.

Zawsze najlepiej – ale czasami trudno – powiedzieć, że nie chcesz żadnych rad. Zdaję sobie sprawę, że możesz czuć opór przed powiedzeniem wprost, ale tutaj właśnie też z pomocą przyjdzie praktyka jogi i wzmacnianie aury. Jej, właśnie zdałam sobie sprawę, że wszystko sprowadza się do jogi:-) Ale trochę tak jest, że ta joga łączy nas w całość, pozwala spojrzeć na wszystkie aspekty życia z innej perspektywy, pozwala rozumieć, akceptować, być tolerancyjnym, nie oceniać i jednocześnie wyrażać siebie. Jeśli masz trudność, aby mimo wszystko powiedzieć wprost to co czujesz, to pomyśl o tym, że ta osoba do której chcesz się zwrócić tego nie wie. Być może będzie zaskoczona Twoją reakcją, ale to potrwa zaledwie moment. Jeżeli będziesz konsekwentna w swoich opiniach i wyrażaniu swoich uczuć, to bardzo szybko przyniesie to efekty. Huśtawka nastrojów, która może Tobie towarzyszyć w ciąży pewnie nie ułatwi zadania, albo wręcz przeciwnie, właśnie sprawi, że będziesz bardziej odważna:-) Kilka słów o nastrojach w czasie ciąży znajdziesz tutaj.

Bez względu na wszystko jednak, nigdy nie obwiniaj siebie za to, że nie odważyłaś się zaprotestować wprost podczas otrzymywania niechcianych rad. Zawsze możesz spróbować kolejny raz. I praktykuj regularnie jogę, zobaczysz, że wszystko stanie się łatwiejsze, choćby tylko miało zmienić się Twoje podejście do niechcianych rad:-)

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie

Youtube