Jak dobrze się wyspać w ciąży | Część 2

kw. 30, 2022 | 0 komentarzy

Majówka, czy jak ktoś woli długi majowy weekend to może być idealny czas, aby wyjechać, ale być może chciałbyś wykorzystać go po to, aby pospacerować, poczytać, przygotować niezbędne rzeczy na powitanie malucha, odpocząć, albo…wyspać się:-)

O tym dlaczego sen jest tak ważny, co się dzieje z naszym organizmem podczas snu, jak spać, jakie pory snu są najlepsze pisałam w zeszłym tygodniu i ten wpis możesz łatwo odnaleźć klikając tutaj.

Dzisiaj chciałabym poświęcić chwilkę na to na czym spać, w czym i pod czym oraz jak przygotować pomieszczenie, aby dobrze się wyspać.

Jaki materac najlepszy w czasie ciąży

Wiadomo, najlepszy będzie wygodny:-) Wygoda to dla każdej osoby może być coś innego, nie bez powodu można wybierać pomiędzy materacami twardymi, półtwardymi i miękkimi. W tej kwestii zdaj się na swój własny komfort. Jeśli śpisz na jednym materacu z drugą osobą, a Wasze preferencje co do twardości materaca są różne, to spokojnie można znaleźć ofertę materacy dzielonych, w których jedna część będzie się różniła twardością od drugiej. Zwróć natomiast szczególną uwagę na to, z czego wykonany jest materac. Moje ulubione materace to Futony i całą ich gamę, a także dokładne opisy możesz znaleźć na stronie https://www.slodkichsnow.com. Są to ekologiczne materace, wykonane z naturalnych, ekologicznych tkanin i wypełnień. Taki sen to nie tylko wygoda, ale także zdrowie. Podczas snu wdychasz zapach wydzielany przez materac, jeśli jest wykonany ze sztucznych materiałów, toksycznych to również taki zapach wydziela.

Jak ubrać się do snu w czasie ciąży

Z pewnością masz swoje preferencje co do tego w czym śpisz i prawdopodobnie niewielu zmieniłaś teraz będąc w ciąży:-) I słusznie, najważniejsze jest to – o czym cały czas mówimy w Czterech Trymestrach – na swoich zasadach! To na co warto zwrócić uwagę to aby wybierać naturalne, oddychające tkaniny. Czyli bawełna, len, jedwab ewentualnie wiskoza – to są naturalne tkaniny. Sprawdzaj, czy Twoje piżamy czy koszule lub te, które dopiero chcesz zakupić nie mają domieszki poliestru, akrylu czy nylonu. Sztuczne tkaniny nie pozwalają skórze oddychać, przykrywają całe ciało przez wiele godzin snu jak sztuczny kokon. Kolejna sprawa to kolor tkanin i tutaj zwróć uwagę na to, czy są farbowane naturalnie, a jeśli wybierasz bieliznę nocną w kolorze białym, to czy przypadkiem nie była bielona chlorem. Sztuczne barwniki, chlor i sztuczne tkaniny to brak tak jak wspomniałam przewiewności oraz możliwość alergii i podrażnień, to także możliwość przedostawania się przez skórę do krwiobiegu toksycznych substancji. Dobrze by było, aby tkaniny dodatkowo posiadały certyfikat eko.

Czym się przykryć do snu w czasie ciąży

Ciekawa jestem czy należysz do osób, które przykrywają się po czubek nosa niezależnie od pory roku, czy do tych, które zawsze śpią odkryte? Niezależnie jednak od tego, do której grupy się zaliczysz, na pewno coś do przykrywania posiadasz:-) Na co tutaj zwrócić uwagę? Na pewno wybierz taką grubość kołdry, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza – to zupełnie indywidualne preferencje. Być może w zależności od pory roku zmieniasz kołdrę? Bardzo dobrze, rób tak, aby czuć się komfortowo! To jak śpimy decyduje o naszym, samopoczuciu, zatem bądź tutaj kapryśna i wymagająca jak się da:-) Z pewnością nie będziesz zaskoczona, jeśli napiszę, że kołdra powinna być wykonana z naturalnych materiałów, zarówno jeśli chodzi o wypełnienie jak i poszycie. Przykrywasz się kołdrą wiele godzin, musi być naturalna i przewiewna, odprowadzać wilgoć i zatrzymywać ciepło. Ciekawą ofertę naturalnych kołder znajdziesz tutaj.

Jak przygotować pomieszczenie do snu w czasie ciąży

Jeśli masz szczęście i osobną sypialnię, czyli sypialnia nie jest jednocześnie salonem – to doskonale! Warto zadbać o to, aby nie było w niej telewizora, a każdy sprzęt elektroniczny wyłączyć na noc. Przed snem wywietrz pomieszczenie, a jeżeli mieszkasz w centrum miasta lub przy ulicy dobrze jest zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. To może być w takiej sytuacji must have!!! Aby w sypialni było więcej tlenu możesz w niej ustawić odpowiednie rośliny 🙂 No i oczywiście warto przed snem wykonać praktykę jogi, medytacje lub praktykę oddechową, dzięki czemu sen będzie lepszy, pełniejszy i spokojniejszy. Proste ćwiczenie oddechowe możesz znaleźć w poniższym filmie:-)

Mam nadzieję, że te wszystkie informacje zarówno z tego postu jak i z poprzedniego pomogą Tobie dobrze sypiać w ciąży. Jeśli miałabyś ochotę podzielić się z nami swoimi dobrymi sposobami na sen w ciąży to będzie nam bardzo miło 🙂 Życzę Tobie udanej majówki i dobrego snu 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie

Youtube