Jogiczne sposoby na pozbycie się lęków w czasie ciąży

lut 26, 2022 | 0 komentarzy

Temat na dzisiaj wybrał się w zasadzie sam… a właściwie zmienił się sam, ponieważ początkowo miał być inny. Pomyślałam jednak, że na ten moment nie ma nic bardziej potrzebnego niż sprawdzone i działające metody na pozbycie się lęków, czy też sposoby na zapanowanie nad nimi.

Być może w czasie ciąży miewasz myśli, które budzą niepokój, na przykład o zdrowie Twoje i Twojego dziecka, czy dziecko urodzi się zdrowe, czy poród przebiegnie bez komplikacji. To zupełnie normalne, takie myśli mogą się pojawiać i nie ma w tym nic złego:-) Jeżeli jesteś w swojej pierwszej ciąży to pływasz po nieznanych wodach, a to co nieznane może budzić niepokój. Chodzi wyłącznie o to, aby znaleźć taki sposób, aby lęki nie panowały nad Tobą, aby było odwrotnie, abyś to Ty nad nimi panowała, potrafiła je zrozumieć, oswoić, mieć swoje sposoby na pozbycie się ich.

Joginki są w tym wyspecjalizowane!!! W ogóle joga poprzez wszystkie narzędzia, które daje, pozwala akceptować sytuacje takimi, jakie są, uruchamia pozytywne wibracje, dzięki którym lęki zostają uwolnione i zamienione w siłę, Twoją wewnętrzną MOC.

Medytacja

Jakie to są metody? Przede wszystkim jest to medytacja. Medytacja w ciszy, albo przy dźwiękach delikatnej muzyki relaksacyjnej. Te chwile pozwalają pozostać ze sobą tu i teraz. Każdej myśli, która się pojawia pozwalasz odpłynąć na niewidzialnej chmurce, nie zatrzymujesz się na tej myśli. Jedyne, na czym możesz się zatrzymać to pytanie: dlaczego przyszła do mnie ta właśnie myśl? I wizualizujesz sobie, jak sadzasz tę myśl na chmurkę, która następnie oddala się od Ciebie. Jeśli pojawia się nowa myśl, robisz dokładnie to samo. W ten sposób zatrzymujesz swój umysł, dajesz mu sygnał, żeby przestał wysyłać kolejne komunikaty, ponieważ nie będziesz się nimi zajmować. Umysł po chwili dojdzie do wniosku, że nie warto produkować kolejnych myśli. Wytrzymaj pierwsze minuty, Twój umysł będzie się bronił i próbował skierować na bezpieczny dla siebie tor – wytrwaj! Więcej o medytacji  i jej wpływie na Ciebie i Twojego malucha przeczytasz tutaj.

Mantry

Kolejny sposób to słuchanie mantr. Mantry są tak skonstruowane, że zawierają niezwykle pozytywny przekaz, każde słowo mantry kieruje do Twojej podświadomości pozytywny przekaz. Powtarzając słowa mantry stymulujesz zakończenia nerwowe na podniebieniu, dzięki czemu Twoje nastawienia zmienia się, lęki odchodzą, zaczynasz czuć radość i szczęście. Mantry posiadają niezwykłą moc, stąd nawet powiedzenie: powtarzać jak mantrę. Tak, właśnie o to dokładnie chodzi, powtarzasz swojemu umysłowi cały czas, przez kilkanaście, kilkadziesiąt minut słowa, które powodują, że zaczynasz inaczej czuć i widzieć swoje lęki. Nie wiem czy wiesz, są takie dni w roku, kiedy cały świat o tej samej godzinie śpiewa tę samą mantrę w intencji pokoju na świecie czy uzdrowienia planety. Możesz śpiewać lub tylko słuchać mantr w dowolnym momencie, przygotowując posiłek, sprzątając, spacerując – każdy czas jest dobry:-) Dzięki temu dodatkowo pozytywnie wpływasz na swoje maleństwo, które też czuje się wtedy bezpiecznie i spokojnie:-)

Akceptacja

Joginki mają w sobie dużo akceptacji, nie zastanawiają się nad różnymi scenariuszami, a już na pewno nie nad ich czarnymi wersjami. Pracują ze swoim ciałem, umysłem i emocjami przez całe życie, stąd żadna nagła sytuacja nie powoduje u nich kryzysu, są po prostu w pełnej akceptacji tego, co się wydarza i wyciągają z każdej sytuacji lekcję dla siebie. To nie oznacza, że pozostają obojętne, absolutnie nie. Reagują wtedy, kiedy mają wpływ lub wtedy kiedy chcą okazać swoje wsparcie, wyrazić swoje zdanie. Nigdy nie tłumią swoich emocji, dzięki czemu nie gromadzą ich w sobie, emocje nie mają wtedy szansy na to, aby nabrać większych rozmiarów. Spróbuj takiego rozwiązania, medytacja i śpiewanie mantr skutecznie pomogą je wdrożyć.

Uważanie na słowa

Kolejną ważną kwestią, na którą zwracają uwagę joginki to nie używanie słowa: martwić się. Przeczytajcie to słowo i zwróćcie uwagę, ile niedobrego przekazu w sobie niesie. Samo słowo pochodzi od przymiotnika martwy. Czyli martwiąc się, zamartwiając, powtarzając to słowo przyciągamy to zmartwienie, zwiększamy szanse no to, że faktycznie coś złego się wydarzy. Nie powtarzam zatem już więcej tego słowa. Po prostu zapomnij o nim, nie używaj go, a przede wszystkim tego nie rób! 

W każdej sytuacji, która Ciebie spotyka, a jest niespodziewana i budzi lęk, spróbuj zastosować jeden lub więcej z powyższych sposobów. A może będziesz miała ochotę w czasie ciąży na stałe wdrożyć je do swojego życia? Bardzo to polecam, wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć i w myśl tej zasady zacznij medytować i śpiewać mantry już dzisiaj:-)

Joga w ciąży

Joga w ciąży – i mówię to z pełną odpowiedzialnością!! – bardzo wspiera pozbywanie się lęków, na każdym spotkaniu na żywo robimy wspólną medytację, która ma swoją specjalną intencję, ale Ty możesz mieć zawsze swoją własną intencję, a nawet kilka. Sama praktyka jogi pozwala wyciszyć umysł i odprawić lęki za siedem gór i siedem rzek:-) Jeśli masz ochotę dołączyć do kursu joga w ciąży to cały czas jeszcze jest to możliwe tutaj.

Specjalną medytację na pozbycie się leków w ciąży znajdziesz także w naszym kursie Joga w ciąży inspirowana jogą kundalini, a także bezpłatnie podobną medytację znajdziesz na naszym kanale na Youtube

Proszę, pamiętaj: na wiele rzeczy nie masz wpływu, zostaw, odpuść, daj sobie czas na medytację, jogę i mantry. Przyniesie to Tobie niezwykłe ukojenie, poczujesz się wolna, spokojna, to samo jednocześnie poczuje Twoje dziecko. Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki i wspieram najmocniej jak potrafię. Ostatnie dni mogły przynieść większą dozę niepokoju, dlatego właśnie pomyślałam, że taki post będzie ważny. Zostawiam też Tobie linki do kilku pięknych i silnych mantr, których słuchanie i śpiewanie zwłaszcza teraz przyniesie Tobie i Twojemu dziecku spokój i poczucie bezpieczeństwa.

https://bit.ly/3InIL5Q

https://bit.ly/3t70p7s

https://bit.ly/3sj9quK

https://bit.ly/3trR76j

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Kategorie

Youtube